شرکت پاسارگاد، طراح، سازنده و مجری رستوران کف شیشه‌ای

پنجشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۳

سوالات متداول استخر کف شیشه‌ای

خانه » سوالات متداول استخر کف شیشه‌ای
استخر شیشه‌ای به استخری گفته می‌شود که یکی از وجوه دیواره یا کف آن به صورت شفاف با شیشه یا اکریلیک اجرا شده باشد. این نوع از استخرها شامل آن دسته از استخرها می‌شود که صرف نظر از کاربری و اندازه‌ در ساخت آن‌ها از شیشه استفاده می‌شود. استفاده از شیشه در نحوه‌ی ساخت این استخرها می‌تواند متفاوت باشد.
زیبایی، جلوگیری از وقوع حادثه، آسانی در نگهداری، مقاومت بالا و غیره از جمله مزایای استخرهای شیشه‌ای می‌باشند.
برای نصب و اجرای استخر شیشه‌ای از شیشه لمینت یا سکوریت با ضخامت‌های متفاوت استفاده می‌شود که دارای مقاومت مکانیکی بالایی هستند؛ و از امنیت بالاتری نسبت به سایر شیشه‌های معمولی برخوردار می‌باشند. از جمله ویژگی‌های این نوع از شیشه‌ها مقاومت زیاد آنها در برابر نور خورشید و در برابر فشارهای وارده است. مقاومت زیاد این شیشه‌ها باعث می‌شود تا جلوی ترک خوردگی ناشی از فشار و تغییر دما گرفته شود.
استخر تمام شیشه‌ای، استخر شیشه‌ای پنجره‌ای، استخر شیشه‌ای دیواری، استخر کف شیشه‌ای.
چهار ضلع و حتی کف این نوع از استخر‌ها از شیشه ساخته می‌شود. چگونگی ساخت این نوع از استخرهای شیشه‌ای باعث شده است که از نظر زیباشناختی یک سر و گردن از سایر استخرهای غیر شیشه‌ای بالاتر باشند. با توجه به کاملاً شیشه‌ای بودن، فرد به داخل استخر کاملاً دید دارد. این نوع از استخرها را در هر اندازه و شکلی می‌توان پیاده کرد.
در این حالت سازه‌ی شفاف دقیقا مثل شیشه‌ی پنجره از هر چهار طرف داخل کلاف استخر نصب می‌گردد. فریم چهارطرفه پنجره‌ی شفاف، کمک می‌کند تا ضخامت سازه‌ی شفاف و در نتیجه هزینه‌ی اجرای آن کاهش یابد. از این رو فرم پنجره‌ی شفاف در دیواره، نسبت به فرم‌های دیگر استخر شیشه‌ای اقتصادی‌تر است.
این فرم شبیه به حالت قبل است با این تفاوت که این دیواره‌ی شیشه‌ای در لبه بالایی فاقد قاب است و شیشه یا اکریلیک مصرفی فقط از کناره‌ها و کف در سازه‌ی استخر مهار شده است و سطح بالایی آن که معمولا کمی بالاتر از سطح آب است کاملا شفاف و بدون فریم می‌باشد. حذف فریم فوقانی نمایش قوی‌تری برای دیواره‌ی شیشه‌ای ایجاد می‌کند و به طبع، به ضخامت سازه‌ی شفاف و هزینه‌ی اجرا نیز خواهد افزود.
در پروژه‌هایی که استخر کودک و استخر اصلی در امتداد هم هستند و یا جکوزی در کنار استخر یا به عنوان بخشی از آن اجرا شده است، بسیاری از طراحان ترجیح می‌دهند این بخش‌ها را با یک دیواره‌ی شفاف از هم جدا کنند تا در عین ایزوله کردن دو محیط، دید بصری استخر محدود نشود. معمولا دیواره‌ی جداکننده نیز مثل دیواره‌ی شفاف بدون فریم فوقانی اجرا می‌گردد و در صورتی که در هر دو طرف آن آب وجود داشته باشد تعادل نیروهای وارده از هر دو طرف باعث کاهش ضخامت و هزینه‌ی اجرا خواهد بود.
استخر کف شیشه‌ای یا استخر معلق، در ارتفاعات، طبقات، بام و یا استخرهایی که بخشی از آن به صورت کنسول بیرون زده باشد احداث می‌شود. از جمله ویژگی‌های دیگر استخر کف شیشه‌ای، نور طبیعی فضای زیر استخر، نمایش بی وقفه از استخر، صرفه جویی در مصرف فضا، مقاومت بالا در مقابل رطوبت، نصب راحت و نظافت بسیار آسان را می‌توان نام برد.
بررسی فضای مورد نظر و تایید آن از نظر امکان‌پذیر بودن ساخت استخر شیشه‌ای با توجه به حساسیت بالا این استخرها. استفاده از متریالی بسیار مرغوب و باکیفیت. طراحی استخر شیشه‌ای. نحوه‌ی قرارگیری و احداث آن، در بعضی از مواقع در هنگام احداث نیاز به گودبرداری است تا شیشه در محل قرار بگیرد گاهی اوقات هم بنا به شرایط نیاز است که قبل از تعبیه‌ی شیشه، سکویی ساخته شود تا بستری مناسب برای شیشه ایجاد شود. اجرای تاسیسات مکانیکی و الکتریکی همچون نورپردازی‌ها، لوله‌کشی‌ها و عایق‌های زیر کار. قرار دادن شیشه‌ها به نحوی مناسب در جای خود و با رعایت همه استانداردها. درز بندی و آب‌بندی با پروفیل‌های مخصوص.

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت آریا وب پاسارگاد شرق توس می باشد. ©
LemonTheme